Blog

Nietrzymanie moczu u kobiet - zaniedbywana dolegliwość, którą łatwo pokonać

Nietrzymanie moczu dotyka kobiety po ciąży oraz co drugą po menopauzie. Jest to problem na tyle wstydliwy, że znaczna część ukrywa go nawet przed swoim lekarzem. Niepotrzebnie. Nietrzymanie moczu można sprawnie wyleczyć poprzez ćwiczenia terapeutyczne. Odpowiednio dobrany trening jest skuteczny i pozwala uniknąć zabiegu chirurgicznego.


centrummedyczne 2018-10-19 13:41:00 czytaj dalej

Rozejście kresy białej - czym jest, jak rozpoznać dolegliwość i jak ją wyleczyć?

Rozejście kresy białej jest problemem występującym u człowieka dość często. Dotyka zazwyczaj kobiet po porodzie oraz osób ze znaczną nadwagą. Z artykułu dowiesz się czym jest rozejście kresy białej, jakie są przyczyny powstawania tego schorzenia oraz jak sobie z nim radzić.


centrummedyczne 2018-10-04 13:30:00 czytaj dalej

7 dowodów na to, że kibicowanie jest zdrowe!

Czy kibicowanie jest zdrowe? Jeśli sami zastanawiacie się nad tym lub skłoniły Was do tego komentarze innych odnośnie Waszej pasji, którą jest kibicowanie, dobrze trafiliście. W tym wpisie znajdziecie 7 dowodów na to, że kibicowanie służy zdrowiu i naprawdę warto być kibicem!


centrummedyczne 2018-06-14 13:38:00 czytaj dalej

Czy herbata jest zdrowa? Odpowiadamy!

Nie tak dawno sprawdzaliśmy czy kawa jest zdrowa, odsłaniając przy tym jej wady oraz zalety. Dzisiaj czas na drugi, bardzo popularny, gorący napój, który również pijemy z ochotą. W tym artykule odpowiemy na pytanie czy herbata jest zdrowa!


centrummedyczne 2018-03-23 14:44:00 czytaj dalej

Czy kawa jest zdrowa? ♥ Odpowiadamy - Sprawdź! →

Dyskusja o tym, czy kawa jest zdrowa, trwa od wielu lat i w zasadzie się nie kończy. Na świecie znajduje się mnóstwo zwolenników kawy oraz mniej więcej tyle samo jej przeciwników. Naukowcy ciągle badają zarówno jej negatywne, jak i pozytywne właściwości, których jest bardzo dużo. Poznaj je, czytając poniższy artykuł!


centrummedyczne 2017-10-26 21:25:00 czytaj dalej

Salmonella - objawy, leczenie, porady jak uniknąć zakażenia 

Któż z nas nie słyszał tej złowieszczej nazwy bakterii, która w swym wydźwięku brzmi niczym imię okrutnej królowej z baśni. I skojarzenie to jest całkiem zasadne, gdyż Salmonella jest bakterią niebezpieczną i przebiegłą. Czym jest Salmonella i jak ją rozpoznać? Jak leczyć i przede wszystkim jak uniknąć zakażenia Salmonellą? Dowiecie się tego w ciągu 3 minut. Zapraszamy do lektury.


centrummedyczne 2018-01-11 16:36:00 czytaj dalej

Cholesterol – dobro czy zło, czyli LDL, HDL, normy i zagrożenia

Wysoki poziom cholesterolu może nie tylko wpływać negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Badania potwierdzają, że taki stan może prowadzić również do groźnych chorób: zawału serca, miażdżycy czy nawet udaru mózgu. Jednak czym w ogóle jest cholesterol, jakie są jego rodzaje i jak utrzymywać go na bezpiecznym poziomie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!


centrummedyczne 2017-09-26 11:57:00 czytaj dalej

Czerniak – objawy, rokowania, leczenie

Czerniak jest nowotworem, który daje przerzuty szybciej niż inne, dlatego istnieją uzasadnione powody, by się go obawiać. Pozytywną informacją jest to, że wcześnie wykryty, może zostać całkowicie wyleczony. Jakie są objawy czerniaka? Jak go rozpoznać? Jak się przed nim chronić? To wszystko znajdziecie w poniższym artykule.


centrummedyczne 2017-09-03 18:00:00 czytaj dalej

Szok termiczny - co się dzieje z rozgrzanym ciałem przy kontakcie z wodą?

Lato to okres w którym korzystamy z otwartych akwenów wodnych szczególnie chętnie. Lubimy zwłaszcza ochłodzić się w zimnym jeziorze, czy morzu, po kąpieli słonecznej. Największym błędem jest wówczas wskoczenie do wody bez zastanowienia. Może się to bowiem skończyć szokiem termicznym, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Czym jest szok termiczny i jak go uniknąć? Dowiecie się tego z poniższego tekstu.


centrummedyczne 2017-08-24 10:48:00 czytaj dalej

Dlaczego ukąszenie przez komara tak bardzo swędzi?

Komary to prawdziwa zmora sezonu letniego. Ileż to razy każdy z nas miał zepsuty wieczór nad jeziorem, czy w ogrodzie, przez te małe, wredne stworzenia. Pewnie zastanawialiście się wielokrotnie dlaczego ukąszenie przez komara swędzi? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Zdradzimy wam też kilka sposobów jak złagodzić ukąszenia. 


centrummedyczne 2017-08-03 10:32:00 czytaj dalej

Oparzenia słonecznie - niezbędnik przed wakacjami.

Sezon wakacyjny nabiera tempa. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że nawet krótkotrwała ekspozycja na słońcu może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Z artykułu dowiesz się jak zabezpieczyć się przed oparzeniami słonecznymi oraz jak postępować w przypadku ich wystąpienia. Zapraszamy do lektury!


centrummedyczne 2017-09-26 12:11:00 czytaj dalej

Choroby przenoszone przez kleszcze - jak się przed nimi zabezpieczyć?

Jak co roku, w okresie późnej wiosny i lata, w Polsce występuje wysyp kleszczy. Polscy naukowcy ostrzegają, że wyjątkowo dużo ma ich być w lasach. Czym są kleszcze, jak je rozpoznać? Czy borelioza, którą przenoszą, jest groźna dla ludzi?


centrummedyczne 2017-06-07 10:38:00 czytaj dalej

Jakie badania musisz zrobić w ciąży?

Badanie w trakcie trwania ciąży to bardzo istotna rzecz, o której żadna przyszła matka nie powinna zapominać. Tym bardziej tego lekceważyć. Jakie badania należy wykonać w trakcie ciąży? W jakich okresach ciąży trzeba je odbyć? O wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.


centrummedyczne 2017-05-30 16:06:00 czytaj dalej

HIV i AIDS – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Wokół HIV i AIDS narosło wiele mitów, które powtarzają się przy niemal każdej dyskusji na te tematy. Często też HIV i AIDS są używane naprzemiennie, co jest błędem, ze względu na duże różnice pomiędzy nimi. Czym zatem różni się HIV od AIDS? Jak można zarazić się wirusem HIV? Kiedy warto zrobić test na HIV i czym w takim razie jest AIDS? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.


centrummedyczne 2017-05-30 16:05:00 czytaj dalej

Niedoczynność tarczycy – objawy, leczenie, badania

Niedoczynność tarczycy może być spowodowana przez różnego rodzaju przyczyny. Jej objawy mogą być bardzo różne i dotyczą różnych układów narządów, co utrudnia jednoznaczne postawienie diagnozy. Jak zdiagnozować niedoczynność tarczycy? Jak przebiega jej leczenie? 

 


centrummedyczne 2017-05-30 16:06:00 czytaj dalej

Szukaj

Tagi

Niedoczynność Tarczycy Tarczyca Porady Zdrowotne Badania Diagnostyka Objawy niedoczynności tarczycy HIV AIDS Wirusy test na HIV ciąża ciąża objawy badania w ciąży jak przygotować się do ciąży