Badanie USG tkanek miękkich

  • Home
  • Poradnie
  • Badanie USG tkanek miękkich

 

W Centrum Medycznym w Wolsztynie mamy możliwość wykonania USG tkanek miękkich. Takie badanie jest bardzo ważne, bo pozwala na zobrazowanie torbieli i guzów, a więc może uratować zdrowie, a nawet życie pacjentów. Dzięki temu badaniu istnieje możliwość odróżnienia guzów litych od zbiorników płynów, rozpoznania wielkości krwiaków, ropni czy innego rodzaju guzów. USG tkanek miękkich to również świetna metoda profilaktyki wielu schorzeń.

Jak przygotować się do badania USG tkanek miękkich?

Badanie USG tkanek miękkich to badanie nieinwazyjne, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Czas trwania badania również nie jest długi i zazwyczaj mieści się w granicach 10-20 minut. Badanie ultrasonograficzne (USG tkanek miękkich) dotyczy takich obszarów ciała, na które nie mają wpływu wielkość posiłków czy ilość wypitej wody. Dlatego nie wymaga ono kilku godzin bez jedzenia, picia czy przystępowania do badania na czczo.

Kiedy wykonać USG tkanek miękkich?

Badanie ultrasonograficzne tkanek miękkich można wykonać na zlecenie lekarza, który będzie potrzebował jego wyników, by w pełni zdiagnozować pacjenta. Oprócz tego, można je oczywiście wykonać na własne życzenie, kiedy gołym okiem widoczne są zmiany, obrzęk mięśni lub urazy mechaniczne naszego ciała.

Warto nieustannie obserwować swoje ciało i zgłaszać się do lekarza lub na badanie, kiedy tylko zaobserwujemy niepokojące zmiany (guzy skóry, tkanki podskórnej czy powiększonych węzłow chłonnych). Sygnałami, które warto potraktować poważnie, są wszelkiego rodzaju przewlekłe bóle mięśnie oraz pojawiająca się asymetria kończyny.

Gdzie możesz wykonać USG tkanek miękkich? Jak możesz zapisać się na badanie?

Nasze Centrum Medyczne znajduje się w Wolsztynie przy ulicy Dworcowej 3. Więcej informacji możesz uzyskać na tej stronie kontaktowej.

Rejestracji na badanie można dokonać osobiście i telefonicznie. Wizyty umawiane są na konkretne godziny, co zapobiega kolejkom i skraca czas niezbędny do odbycia badań lekarskich.