Prywatna poradnia alergologiczna

  • Home
  • Poradnie
  • Prywatna poradnia alergologiczna

 

Szukasz pomocy alergologa w Wolsztynie? Nasze Centrum Medyczne posiada prywatną poradnię alergologiczną, w której masz możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych lekarzy alergologów.

W ramach tej poradni przyjmujemy i zapisujemy pacjentów jedynie na wizyty prywatne. Takie podejście zapewnia mniejsze kolejki i większy komfort dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z poradni alergologicznej. Ułatwia też niesienie pomocy potrzebującym osobom.

W poradni alergologicznej w Centrum Medycznym w Wolsztynie masz możliwość zapisania się specjalisty alergologa, który będzie mógł udzielić Ci niezbędnych porad lub służyć specjalistyczną diagnostyką w zakresie alergii.

W trosce o komfort Twój i innych pacjentów wiedz, że dokładamy wszelkich starań, aby konsultacje z alergologami w naszej placówce odbywały się jak najszybciej od dnia zgłoszenia.

Czym jest alergia i jakie są jej objawy?

Alergologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się wykrywaniem, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń alergicznych, czyli pewnego rodzaju uczuleń i nadwrażliwości na niektore substancje.

Sama alergia to, najprościej mówiąc, reakcje organizmu na jedną lub kilka subtancji obcych dla niego, które nazywane są alergenami. Kontakt takiej osoby z alergenami może wywoływać m.in. rozszerzenie naczyń krwionośnych, skurcze mięśni oszkrzelowych i zwiększenie wytwarzania śluzu, co może być bezpośrednią przyczyną trudności w oddychaniu. Oprócz tego, alergeny mogą wywoływać skurcze mięśni jelitowych, których konsekwencją może być biegunka.

Jak leczyć alergię?

W naszym Centrum Medycznym w Wolsztynie możesz skorzystać z prywatnej poradni alergologicznej, która pomoże Ci określić substancje będące alergenami dla Twojego organizmu. Dzięki temu dowiesz się jakich elementów Twojego życia codziennego czy diety unikać, by zminimalizować lub wyeliminować objawy alergii.

 

Gdzie znajduje się prywatna poradnia alergologiczna i jak możesz się do niej zapisać?

Nasza prywatna poradnia alergologiczna znajduje się w Centrum Medycznym w Wolsztynie przy ulicy Dworcowej 3. Więcej informacji możesz uzyskać na podstronie kontaktowej.

Rejestracji do lekarza można dokonać osobiście i telefonicznie.

Wizyty umawiane są na konkretne godziny, co zapobiega kolejkom i skraca czas niezbędny do odbycia badań lekarskich.